Reklama na TikToku (TikTok Ads)
 • 7,09

  średni ROAS z kampanii reklamowych na TikToku

 • 6,69%

  współczynnik konwersji z kampanii reklamowych

 • 0,3 zł

  koszt dotarcia do 1000 odbiorców

REKLAMA NA TIKTOKU. Co warto wiedzieć o TikTok Ads?

TikTok Ads – co to za system?

TikTok to platforma, która przebojem wdarła się do grona najbardziej znanych mediów społecznościowych. W 2020, 2021 i 2022 roku była najczęściej pobieraną aplikacją na smartfony na całym świecie.

Swoją popularność zawdzięcza prostej, elastycznej i angażującej funkcjonalności. Krótkie, viralowe filmiki z szeroką możliwością edycji, wyświetlane w tym samym panelu, jeden po drugim, podbiły serca odbiorców.

I to dosłownie. TikTok jest najbardziej angażującą platformą social media. Jego wskaźnik zaangażowania wynosi 4,25%. Dla porównania – wynik drugiego w tej klasyfikacji Instagrama to 0,60%. TikTok wypada więc aż siedmiokrotnie lepiej.

Dla rzeszy użytkowników aplikacja ta jest miejscem rozrywki, odpoczynku, ale także inspiracji. Również tych zakupowych.

Co z tym możemy zrobić? Oczywiście – kierować do nich reklamy!

Możemy to robić za pomocą systemu TikTok Ads. To szalenie innowacyjne narzędzie, które, jak przekonasz się niżej, pozwala docierać do potencjalnych klientów w atrakcyjny i angażujący sposób. Oferuje unikalne formaty reklamowe, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych ekosystemów. A do tego platforma nieustannie się rozwija, stale ulepszając swój system kolejnymi nowinkami dla marketerów.

Jak widzisz, dzięki TikTokowi możesz skutecznie i kreatywnie trafić do milionów zaangażowanych użytkowników na całym świecie. A skoro już przy nich jesteśmy…

Odbiorcy na TikToku – czy tylko najmłodsi?

Być może, jak wiele osób, myślisz, że odbiorcy TikToka to jedynie najmłodsza grupa. I właśnie przez to niekoniecznie interesowało Cię dotąd reklamowanie się na tej platformie. 

Tymczasem jest to mit.

Już dawno dostrzegliśmy potencjał TikToka jako narzędzia marketingowego, które może dotrzeć do różnorodnych grup demograficznych. Zaletą TikToka jest to, że staje się coraz bardziej zróżnicowany i atrakcyjny dla szerszej publiczności.

Fakt – użytkownicy w przedziale wiekowym 18-24 to najliczniejsza grupa odbiorców na TikToku. Kolejne pokolenia jednak również bardzo chętnie dołączają do tej społeczności. Zobacz, jak rozkłada się to procentowo:

 1. Grupa użytkowników w wieku 18-24 lat – 38,5%
 2. Grupa użytkowników w wieku 25-34 lat – 32,5%
 3. Grupa użytkowników w wieku 35-44 lat – 15,6%
 4. Grupa użytkowników w wieku 45-54 lat – 8%
 5. Grupa użytkowników w wieku 55+ lat – 5,5%

Odbiorcy na tiktoku

Podział odbiorców TikToka ze względu na wiek – dane na 04.2023, źródło: DataReportal

 

Możesz więc mieć pewność, że niezależnie od branży i rodzaju Twojego biznesu znajdziesz tam swoją grupę docelową i będziesz mieć szansę na pozyskanie nowych, wartościowych klientów.

Dla kogo jest kampania reklamowa na TikToku?

Kampanie na TikToku to fantastyczne rozwiązanie promocyjne – nie tylko dla marek modowych i kosmetycznych, jak się zwykło mówić. Wiele różnych branż, takich jak jedzenie, technologia, finanse i rozrywka, również korzysta z tej platformy reklamowej. Również Twoja może odnieść tam sukces!

Pojawienie się na tej platformie da Ci ogromne możliwości zarówno w kontekście sprzedaży, jak i zwiększenia rozpoznawalności marki. Jeżeli wyświetlisz się użytkownikom pomiędzy filmikami, które oglądają z uwagą, przybliżysz im swoją firmę i jej usługi.

Masz w ten sposób ogromną szansę przykuć wzrok całej masy odbiorców. A to oczywiście może napędzić sprzedaż. We wspomnianej grupie z pewnością jest wielu potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie znają Twojej marki, a mogliby skorzystać z jej usług.

Nie ma się więc nad czym zastanawiać. Czas wyruszyć na podbój TikToka i być o krok przed konkurencją!

Dlaczego powinieneś uruchomić reklamy na TikToku już teraz?

  • Na TikToku jest ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie.
  • 67% z nich twierdzi, że aplikacja ta zainspirowała ich do jakiegoś zakupu.
  • 55% użytkowników przyznaje zaś, że poszukuje na TikToku nowych marek lub produktów.

  Te statystyki rozwiewają wszelkie wątpliwości, jeżeli nadal zastanawiasz się jeszcze nad promowaniem się dzięki TikTok Ads.

  A to nie wszystko, bo sam system jest niezwykle efektywny i innowacyjny. A za tym stoją kolejne argumenty, bo TikTok oferuje:

  1.  kreatywne formaty i treści reklamowe, przyciągające uwagę odbiorców
  2.  precyzyjne targetowanie reklam do określonych grup docelowych, na podstawie danych demograficznych, zainteresowań i zachowań użytkowników
  3. Dopasowanie reklam do funkcjonalności aplikacji, uwielbianej przez użytkowników
  4. Możliwość wyświetlania reklam swojej marki w danym miejscu na wyłączność
  5. Skuteczne zwiększanie rozpoznawalności marki
  6. Ciągłe nowinki w systemie reklamowym TIkTok Ads

  Jeżeli jeszcze nie reklamujesz się na TikToku, to widzisz już, że tracisz szansę na skuteczne dotarcie do wielu potencjalnych klientów.  

  Chętnie pomożemy Ci jednak naprawić ten błąd.

 • Duża liczba aktywnych użytkowników

 • Skuteczność reklam

 • Interaktywność

 • Precyzyjne targetowanie

Dlaczego powinieneś wybrać digitalk do reklamy TikTok Ads?

Wiele agencji marketingowych dopiero od niedawna odkrywa potencjał reklamowy TikToka.

My już wcześniej byliśmy na to przygotowani.

Od niemal dwóch lat szkoliliśmy się w reklamach w systemie TikTok Ads. Testowaliśmy go i zgłębialiśmy od środka. Dzięki temu wypracowaliśmy skuteczne strategie, które przekładają się na wyniki sprzedażowe. Wiemy, jak w pełni wykorzystywać wielki potencjał TikToka, by osiągać Twoje cele.

Od niespełna roku wykonaliśmy w tym systemie kilkadziesiąt projektów dla naszych klientów. Jakie były ich efekty? Zobacz sam(a).

Kampanie TikTok Ads z digitalk – nasze case study

W ramach naszych dotychczasowych działań w systemie TikTok Ads współpracowaliśmy m.in. z jedną z marek odzieżowych.

Już w trzy tygodnie wygenerowaliśmy dla niej 16-krotny zwrot budżetu reklamowego. Oznacza to, że każda złotówka przeznaczona na reklamę przyniosła 16 złotych zysku.

Jak osiągnęliśmy takie wyniki w tak krótkim czasie? Przeczytasz o tym w naszym case study.

Jak przygotujemy dla Ciebie kampanie TikTok Ads?

1. Konsultacje

Zanim zaczniemy współpracę, chcemy jak najlepiej poznać naszego klienta. Ważne jest dla nas, aby dowiedzieć się, kim jest, jaki jest charakter jego marki, co oferuje oraz co ją wyróżnia. Dzięki temu będziemy mogli określić potencjał naszych przyszłych działań.

Później wspólnie omawiamy naszą ofertę. Poznajemy Twoje oczekiwania oraz cele, jakie chcesz osiągać za pomocą reklam na TikTok. Razem ustalamy także budżet na kampanie, aby był dopasowany do przyjętego planu.

Gdy wszystko już dogadamy, nadchodzi ten wyczekiwany moment, gdy podpisujemy umowę.

Następnie, po przeprowadzeniu analizy, dobierzemy specjalistów, którzy będą pracowali nad Twoim projektem.

Czas zacząć działać!

2. Przygotowanie strategii

Aby działania na TikToku przełożyły się na realizację celów, przede wszystkim opracowujemy całościową strategię, która doprowadzi nas do sukcesu.

W tym miejscu zajmiemy się strukturą Twojego konta. Przeprowadzimy niezbędną konfigurację, przygotujemy odpowiednią docelową grupę odbiorców i opracujemy harmonogram Twoich działań reklamowych.

Zainstalujemy także narzędzia analityczne TikToka. Sprawdzimy przy tym, czy poprawnie zbierają dane. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli skutecznie optymalizować działania, by osiągały jak najlepsze wyniki.

3. Przygotowanie treści reklamowych i wdrożenie kampanii

Cały czas analizujemy tik-tokowe trendy. Pracujemy nad tym, aby na ich podstawie przygotować treści, jak i hashtagi do filmów, dopasowane do Twojej firmy i całej branży. Tak, by przełożyły się na efekty sprzedażowe.

Scenariusze są tutaj dwa:

 1. Przygotowujemy Ci skrypt filmu z danym trendem, który zrealizujesz Ty lub Twój zespół.
 2. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie przygotować nagrania, to my sami wykonamy dla Ciebie kreację produktową.

Trendy oczywiście sprawdzają się lepiej, jednak statyczne reklamy na TikToku również działają!

Następnie konfigurujemy kampanię, ustalamy jej cel oraz inne niezbędne ustawienia. I w końcu – puszczamy nasze reklamy w świat!

4. Optymalizacja kampanii

Oczywiście, nie kończymy naszych działań na uruchomieniu kampanii. Trzymamy rękę na pulsie i przez cały czas ją doglądamy.

Tak jak w każdym innym systemie reklamowym, stosujemy podejście procesowe. Oznacza to, że w drodze do osiągnięcia celu testujemy różne rozwiązania na wielu poziomach. Dążymy do wypracowania tych najskuteczniejszych i wyeliminowania takich, które nie spełniają oczekiwań.

Kiedy trzeba, nie boimy się zrobić krótkiego kroku w tył, aby za chwilę wykonać dwa do przodu. Tylko w ten sposób możemy sprawić, że efekty naszych działań będą jak najlepsze.

5. Raportowanie i analiza wyników

Dane, dotyczące kampanii reklamowych TikTok Ads, raportujemy za pomocą zewnętrznego narzędzia DataSlayer, które w szybki i skuteczny sposób dostarcza nam niezbędne statystyki.

Jako klient możesz mieć stały wgląd w dane kampanii, a raz w miesiącu przygotowujemy dla Ciebie cykliczny raport.

Stała komunikacja z klientem jest dla nas kluczem do budowania relacji i dobrych rezultatów. Dlatego standardem naszej współpracy są także comiesięczne wideokonferencje. Omawiamy na nich wyniki oraz ustalamy dalszy plan, który realizowany będzie poprzez TikTok Ads.

Zleć kampanie reklamowe na TikToku profesjonalistom!

  Reklamy TikTok Ads z digitalk – co mówią o nas klienci?

  „Zgrany i kreatywny zespół. Bardzo rzetelna współpraca, indywidualne podejście do tematu. Chęć pomocy i szybka reakcja w razie konieczności. Profesjonalnie prowadzone kampanie przekładają się na realnych nowych klientów.” – Monika Helc, Fit&Fun

  „Nienaganny kontakt, dobre planowanie i informacje zwrotne udzielane na bieżąco to coś, czego nie spotyka się w agencjach SM. Dodatkowo zawsze mogę liczyć na ponadprogramowe wsparcie merytoryczne.” – Mateusz Kwiatkowski, Dyrektor Zarządzający, iscratch.pl

  „Dla mnie digitalk to rzetelne podejście do każdego projektu. Wysokość budżetu nie ogranicza ich działań – każde zadanie jest obsługiwane na wysokim poziomie. Świetny kontakt z całą ekipą – skrupulatność, terminowość, chęć pomocy (nie tylko w ramach umowy), zrozumienie rynku, inicjatywa, jasne tłumaczenie nawet najbardziej zawiłych kwestii.” – Joanna Sołtysek, kierownik działu promocji, wydawnictwo HAM

  Twoje wyniki i wrażenia ze współpracy przy TikTok Ads też mogą takie być. Porozmawiajmy o tym, co możemy zrobić dla Ciebie.

  Formaty reklamy na TikTok Ads

  Na koniec zobacz, jak w praktyce wyglądają innowacyjne możliwości reklamowe, jakie daje nam a

  Spark Ads

  Na pewno znasz opcję promowania postów na Facebooku. Analogicznie do tej funkcji działa Spark Ads, a więc reklama poprzez promowania filmiku, który już jest na Twoim koncie. To dobra okazja, żeby podbić TikToka, który przypadł do gustu Twoim odbiorcom, a w ten sposób przyciągnąć nowych widzów. 

  In-Feed Ads

  To najbardziej znany i powszechny format na TikToku. Są to reklamy, które pojawiają się podczas przeglądania kanału “Dla Ciebie”. Mogą trwać od 5 do 60 sekund. 

  Wyświetlane pomiędzy innymi filmikami, często są postrzegane jako po prostu kolejne z nich. W ten sposób możesz zaintrygować odbiorcę i przyciągnąć jego uwagę!

  Brand Premium

  Bardzo podobny format do In-Feed Ads. Różnica jest taka, że Brand Premium oferuje Ci wyeksponowanie przycisku Call To Action. Możesz więc dodatkowo zmobilizować odbiorcę do działania!

  Top View 

  Top View to reklama, która zapewnia Ci doskonałą widoczność. To dlatego, że wyświetla się użytkownikowi jako pierwszy filmik po otwarciu aplikacji, a w ciągu danego dnia może z niej skorzystać tylko jedna marka.

  To świetne pole do bezkonkurencyjnego pokazania się odbiorcy, który “na świeżo” wchodzi do aplikacji i jeszcze nie jest w transie przewijania kolejnych TikToków. A dodatkowo masz pewność, że każdy zapozna się z Twoją kreacją, co bez wątpienia zwiększy rozpoznawalność marki.

  Brand Takeover  

  Kolejny format, który możemy odpalić w sekcji “Dla Ciebie”. Czas wyświetlania reklamy Brand Takeover jest krótszy. Wynosi zaledwie kilka sekund, ale za to nie da się jej pominąć.

  To powoduje, że odbiorca zapozna się z całym Twoim komunikatem. Dzięki temu możesz choćby bardzo skutecznie zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki.

  Branded Hashtag Challenge 

  Innowacyjny i bardzo angażujący format, unikatowy dla TikToka.

  W jego ramach marka wymyśla wyzwanie, które, poparte reklamami, idzie w viral i dołączają do niego chętni użytkownicy, wykonując trend na swój sposób. Wszystko jest opatrzone dedykowanym, firmowym hashtagiem.

  Wyzwanie można dodatkowo wesprzeć reklamami In-Feed Ads oraz Top View. A to daje szanse na ogromne zasięgi – aż 35% wszystkich użytkowników TikToka brało kiedyś udział w takim challenge’u.

  One Day Max

  One Day Max jest z kolei reklamą z przyciskiem CTA, która wyświetla się użytkownikowi po obejrzeniu czterech pierwszych filmików po włączeniu aplikacji.

  Jest pokazywana przez 24 godziny i – co ważne – tylko jedna marka może korzystać z niej w tym czasie. Taki monopol, podobnie jak w przypadku Top View, daje szanse

  Branded Effects

  Nie zawsze musimy się ograniczać do gotowych wytworów aplikacji.

  TikTok pozwala nam samym stworzyć własne naklejki lub filtry, a potem promować je w formacie Brand Effects. Nakierowany jest on głównie na zwiększenie aktywności użytkowników.

  Reklama na TikToku | FAQ | TikTok Ads

  1. Jakie cele reklamowe ofertuje TikTok?

  Cele reklamowe TikToka dzielą się na trzy kategorie. Są to: “Zwiększenie świadomości marki”, “Rozwaga” oraz “Konwersje”. W tej pierwszej znajdziemy tylko cel: Zasięg, ale w dwóch kolejnych wybór jest już większy.

  W kategorii “Zwiększenie świadomości marki” mamy cele Ruch, Wyświetlenia wideo, Pozyskiwanie kontaktów i Interakcja z widzami.

  Kategoria “Konwersje” zawiera zaś cele Promowanie aplikacji oraz Konwersja.

  2. Czy muszę mieć profil na TikToku, aby się reklamować na tiktoku?

  Niektórych pewnie to zdziwi, ale nie jest to konieczne. Na TikToku możesz się reklamować bez zakładania profilu. Nie polecamy Ci jednak postępować w ten sposób. Trudniej wtedy o zbudowanie stałej grupy odbiorców czy wchodzenie w interakcje z użytkownikami. A to na tej platformie bardzo ważne.

  3. Czy śledzicie trendy na TikToku?4. Jak często optymalizujecie kampanie reklamowe na TikToku?

  Oczywiście! Research i śledzenie trendów to niemalże obowiązek dla każdego marketera, który prowadzi kampanie na TikToku. Jest to świetne źródło inspiracji, które pomaga również być na bieżąco z tym, co obecnie ogląda się najchętniej. A taka wiedza jest, rzecz jasna, niezbędna.

  4. W jaki sposób raportujecie wyniki reklamowe z TikTok Ads Managera?

  Kampanie reklamowe robimy na Twoim koncie reklamowym. O naszych raportach więcej przeczytasz tu: Jak wyglądają raporty z działań agencji?

  5. Poszukuje influencerów do działań na TikToku. Czy możecie mi pomóc?

  Oczywiście. Po wspólnym spotkaniu, na którym omówimy sobie zapotrzebowanie na influencerów zabieramy się do roboty.

  6. Czy moje działania reklamowe mogą opierać się tylko na tym kanale reklamowym?

  Mogą, ale tego typu działań nie polecamy. Działanie na TikToku w połączeniu z innym kanałem reklamowym (Facebook Ads czy Google Ads) przynosi największe zyski

  7. Czy można zmienić układ tabel na koncie reklamowym na TikToku?

  Panel reklamowy TikToka pozwala na dostosowanie układu tabel. Wystarczy że wejdziesz do panelu z raportami i po prawej stronie wybierzesz „Kolumny niestandardowe” a następnie wybierzesz te dane, które chcesz zobaczyć w swoim raporcie.Aby wyfiltrować zasoby kreacji, które spełniają Twoje kryteria, z lewej strony kliknij “Filtr”, a następnie wybierz kryteria.

  Jesteś zainteresowany kampanią reklamową na TikToku? Wypełnij formularz

   Liczby, nie słowa

   Zobacz, jakie efekty przynoszą nasze kampanie reklamowe