Social Selling – Co to jest?

Wbrew temu, co sądzi wielu, social selling nie oznacza sprzedaży w mediach społecznościowych. Nie jest on również zwykłą bezpośrednią formą promocji. 

Social selling to sztuka tworzenia zaufania, dialogu oraz zrozumienia potrzeb klienta – miękkiej sprzedaży, bycia widocznym. To budowanie relacji, które finalnie prowadzą do zapytań i transakcji.

W digitalk wiemy, jak prowadzić projekty social sellingowe, by przynosiły efekty.

Przekształcimy Twój profil firmowy lub profile kluczowych osób w Twojej organizacji (właściciel? członkowie działu handlowego? frontman? Doradzimy i na tym polu)  w skuteczne narzędzie budowania relacji z odbiorcami, które przyniesiei realne korzyści sprzedażowe.

Jak tworzyć treści dla handlowców?

Social Selling – Dlaczego warto?

Zwiększenie widoczności marki

Dobrze prowadzony social selling (tak na Linkedinie, jak w innych kanałach!) zwiększa widoczność Twojej marki w mediach społecznościowych. Dzięki takim działaniom Twoja firma (i poszczególni specjaliści) stanie się bardziej rozpoznawalna, a to przełoży się na większą liczbę potencjalnych klientów, którzy do Ciebie (i na Ciebie) trafią.

Budowanie zaufania

Social selling docelowo prowadzi do zwiększenia sprzedaży, ale środkiem do osiągnięcia tego celu jest budowanie relacji z klientami. Nie tylko z obecnymi, ale również tymi potencjalnymi. Poznając wiedzę specjalistów i stykając się z ich treściami, odbiorcy coraz bardziej ufają Twojej marce.

W końcu marketing to sztuka empatii, a dobre relacje są kluczem do nawiązania owocnej współpracy.

Zwiększenie zaangażowania

Poprzez social selling możesz zwiększyć zaangażowanie swoich klientów. Jeżeli odpowiednio ich docenisz, będziesz im aktywnie odpowiadać i udostępniać dopasowane do ich potrzeb treści, Twoje posty będą cieszyły się dużo większym zainteresowaniem. To pozwoli Ci zbudować większe zasięgi i pokaźniejszą sieć potencjalnych klientów.

Zwiększenie sprzedaży

Jak już wiesz, jest to owoc dobrze prowadzonego social sellingu. Dzięki budowaniu relacji z odbiorcami i zwiększaniu ich zaangażowania, Twoi klienci są bardziej skłonni do zakupu Twoich produktów lub usług, a także do pozostania z Twoją marką na dłużej.

Social selling w Twojej firmie – dlaczego wybrać digitalk?

Dostosujemy się do Twojej branży

Współpracowaliśmy nad projektami social sellingowymi z klientami z kilkunastu branż – od produkcyjnych po technologiczne. Każda ma swoje unikalne wyzwania i możliwości, a my, dzięki doświadczeniu, wnikliwej analizie i stałej komunikacji, zawsze potrafimy na nie odpowiedzieć. 

Nasze strategie social sellingu są dostosowane do specyfiki Twojego sektora, ale również do Twojej firmy i jej bezpośredniego otoczenia – pracujemy nad nią wspólnie z zespołem, który z ramienia Twojej firmy będzie uczestniczył w projekcie social sellingowym. 

Klienci Cię dostrzegą, bo sami będą dostrzegani

Nie czekamy, aż klienci przyjdą. Sami aktywnie szukamy możliwości do interakcji i budowania relacji z klientami w social mediach.

Budujemy zróżnicowaną i angażującą komunikację. Nie zostawiamy ich też samym sobie – wsłuchujemy sięw ich potrzeby, odpowiadamy na ich komentarze, włączamy ich do dyskusji. 

Skąd wiemy, o czym pisać, by potencjalni klienci chcieli się pod Twoimi wpisami udzielać? Na podstawie analizy rynku, konkurencji, narzędzi do raportowania skuteczności treści i rozmów z ekspertami wewnątrz Twojej organizacji. Oni mają wiedzę – naszą rolą jest ubrać ją w atrakcyjną formę i pokazać światu. To właśnie social selling.

Social Selling z digitalk?

  • 1. Rozmawiamy

   Chcemy bliżej poznać Twoją firmę, jej sytuację i całe środowisko. Opowiesz nam o swoich bolączkach, rezultatach, a przede wszystkim – o celach, jakie chcesz z nami osiągnąć.

  • 2. Analizujemy

   Analizujemy Twoją sytuację i dobieramy dla Ciebie zespół specjalistów.

  • 3. Przygotowujemy

   W oparciu o dokładną analizę nasi eksperci przygotowują dla Ciebie najefektywniejszą strategię social sellingu.

  • 4. Wdrażamy

   Wdrażamy nasze założenia i dowozimy Ci wymarzone rezultaty.

  • 5. Raportujemy

   Regularnie raportujemy wyniki i jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Komunikacja jest dla nas fundamentem sukcesu.

  Jak wygląda współpraca z digitalk?

  1. Rozmawiamy. Chcemy bliżej poznać Twoją firmę, jej sytuację i całe środowisko. Opowiesz nam o swoich bolączkach, rezultatach, a przede wszystkim – o celach, jakie chcesz z nami osiągnąć. 
  2. Analizujemy Twoją sytuację i dobieramy dla Ciebie zespół specjalistów.
  3. W oparciu o dokładną analizę nasi eksperci przygotowują dla Ciebie najefektywniejszą strategię social sellingu.
  4. Wdrażamy nasze założenia i dowozimy Ci wymarzone rezultaty.
  5. Regularnie raportujemy wyniki i jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Komunikacja jest dla nas fundamentem sukcesu.

  Jak pisać wiadomości na LINKEDIN, żeby dostać odpowiedź?

  9 kroków do IDEALNEJ WIADOMOŚCI

  Jesteś zainteresowany Social Sellingiem? Wypełnij formularz?

  Skontaktuj się z nami