O czym przeczytasz w naszym case study?

 • Ustalenie z Klientem strategii działań. Początkowo wybrany został bardzo niski budżet reklamowy, który nie przekraczał 800 zł miesięcznie. Dogłębna analiza w celu lepszego poznania biznesu.
 • Przygotowanie planu kampanii. Reklamy podzielone zostały na 3 cele: ruch na WWW, aktywność pod postami, kampania na wiadomości.
 • Kampania na ruch na stronę WWW. Osiągnięcie średniego kosztu za wyświetlenie strony docelowej w wysokości 0,08 zł.
 • Kampania na aktywność do postów. Osiągnięcie średniego kosztu za aktywność w wysokości od 0,01 zł do 0,09 zł.
 • Kampania z celem wiadomości. Dzięki wszystkim zintegrowanym działaniom, średnio 200 użytkowników kontaktuje się z salonem w ciągu miesiąca.

Czytaj dalej lub zapytaj o współpracę

  Nasz klient współpracował wcześniej z agencją marketingową, lecz nie zauważył zwiększonego zainteresowania usługami, pomimo sporych wydatków na reklamę w Facebook i Google Ads.

  Wyzwanie

  Pomimo złego doświadczenia udało nam się nawiązać współpracę i rozpocząć działania przy początkowo bardzo niskim budżecie reklamowym, który nie przekraczał 800 zł miesięcznie.

  Przy takim ograniczeniu musieliśmy być pewni, że grupy docelowe, które wykorzystamy, będą skuteczne. Nie jest to budżet reklamowy, który pozwala na szerokie testowanie w poszukiwaniu idealnego sposobu i najlepszych grup docelowych.

  Rozwiązanie

  Aby lepiej poznać biznes, wspólnie z klientem odpowiedzieliśmy sobie na kilka pytań:

  • Skąd ludzie dowiadują się o studio?
  • Czy klienci pochodzą tylko z miasta, w którym mieści się salon?
  • W jaki sposób najwygodniej jest przyjmować zapisy na sesje?

  Ustaliliśmy, że klienci często przeglądają zarówno stronę WWW, jak i fanpage, gdzie szukają portfolio artystów, a do salonu przyjeżdżają także z miejscowości oddalonych nawet o 80 kilometrów.

  Bardzo ważną informacją była kwestia zapisów – najwygodniejszym sposobem na komunikację z potencjalnymi klientami dla managerów salonu był kontakt przez wiadomości na Facebooku.

  W ten sposób zainteresowany tatuażami może nie tylko opisać, ale też pokazać na zdjęciach swoje oczekiwania.

  Te informacje posłużymy nam do przygotowania planu kampanii.

  Plan kampanii

  Mając jedynie kilkaset złotych miesięcznie budżetu reklamowego, kampanię podzieliliśmy na 3 cele:

  • Ruch na WWW
  • Aktywność pod postami
  • Kampania na wiadomości

  Taki podział umożliwił nam wprowadzenie działań, które wzajemnie się uzupełniają.

  Aktywność pod postami generowała wysokie zasięgi i interakcję z grupą docelową pod kolejnymi realizacjami w salonie.

  Z kolei kampanie kierujące na WWW i na wiadomości na Facebooku pozwalały przetestować, która forma zapisu będzie wygodniejsza dla potencjalnych klientów.

  Pozyskiwanie klientów dla salonu tatuażu przez płatne działania reklamowe w social mediach

  Etap I

  Kampania na ruch na stronę WWW

  Nie więcej niż 15% budżetu reklamowego przeznaczaliśmy na generowanie ruchu na stronie WWW, gdzie znajduje się portfolio tatuażystów.

  Zdecydowaliśmy się na ten rodzaj kampanii, ponieważ klient podkreślił, że z rozmów z klientami wynika, że oglądali portfolio na WWW i dzięki temu zdecydowali się na rezerwację terminu właśnie w tym studio.

  Zanim przygotowaliśmy tę kampanię, wzbogaciliśmy stronę o widget, który bezpośrednio odsyła do kontaktu przez fanpage. Jest to narzędzie, które ułatwi komunikację między salonem, a potencjalnym klientem.

  Udało nam się osiągnąć średni koszt za wyświetlenie strony docelowej w wysokości 0,08 zł.

  Etap II

  Kampania na aktywność do postów

  Social proof, czyli społeczny dowód słuszności w mediach społecznościowych budujemy poprzez widoczne zaangażowanie – liczbę reakcji pod postem, komentarzy i udostępnień.

  Nie każdy widzi sens w przeznaczaniu budżetu na działania z celem na aktywność. Trudno udowodnić ich bezpośredni wpływ na zakup usług czy produktów, jednak pozytywne opinie innych użytkowników mogą wpłynąć na decyzję potencjalnego klienta. 

  Kampania na aktywność, oprócz budowania social proof, daje nam także możliwość budowania nowej grupy remarketingowej – mamy wtedy możliwość kierowania reklam do osób, które były aktywne pod postami i reklamami marki.

  Z tym celem promowaliśmy posty publikowane na fanpage’u i instagramie salonu. Jednocześnie te same posty wykorzystywaliśmy w kampanii z celem wiadomości, o czym przeczytasz poniżej.

  Udało nam się osiągnąć średni koszt za aktywność w wysokości od 0,01 zł do 0,09 zł.

  Pozyskiwanie klientów dla salonu tatuażu przez płatne działania reklamowe w social mediach

  Etap III

  Kampania z celem wiadomości

  To na tę kampanię przeznaczaliśmy największą część budżetu. Celem kampanii jest wygenerowanie jak największej liczby wiadomości od potencjalnych klientów salonu.

  Reklamę kierowaliśmy do użytkowników w wybranej geolokalizacji z zainteresowaniami tatuażami/tatuażystami lub piercingu (to dodatkowa usługa w salonie).

  Managerowie salonu regularnie publikowali posty z portfolio salonu. W treści zawsze znajduje się też informacja o możliwości zapisu przez wiadomości prywatne.

  Posty z atrakcyjnymi zdjęciami i dużym zaangażowaniem (reakcjami i komentarzami) lepiej sprawdzą się w kampaniach niż te, które nie wzbudzają tak wielu interakcji. Zatem do tej kampanii wykorzystujemy treści opublikowane na fanpage’u oraz, od czasu do czasu, specjalnie przygotowane grafiki z dodatkowym hasłem.

  Pozyskiwanie klientów dla salonu tatuażu przez płatne działania reklamowe w social mediach

  Rezultat

  Dzięki wielopłaszczyznowym, zintegrowanym działaniom średnio miesięcznie aż 200 użytkowników kontaktuje się z salonem, z czego około 65% to ruch z reklam na Facebooku.

  Autor wpisu

  Chcesz z nami współpracować?

  Skontaktuj się z nami