Czym jest reklama video w google Ads?

Czym jest reklama wideo w Google Ads?

Reklama wideo w Google Ads to rodzaj kampanii reklamowej, która wykorzystuje filmy, by dotrzeć do potencjalnych klientów. Reklamy wideo są jednym z najskuteczniejszych sposobów zaprezentowania się konsumentom, ponieważ pozwalają na bardziej interaktywny kontakt z treścią reklamową.

Reklama wideo w Google Ads może być wyświetlana na różnych platformach, takich jak YouTube, serwisy partnerskie Google lub na stronach internetowych. Największym i najpopularniejszym serwisem wykorzystywanym do wyświetlania reklam wideo jest YouTube. Serwis ten jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie. Według danych za listopad 2022 r. YouTube odnotował około 75 miliardów odwiedzin na swojej stronie internetowej na całym świecie (źródło statista.com).

W Google Ads reklamy wideo mogą również być wyświetlane na serwisach partnerskich Google, takich jak portale informacyjne, strony z treściami wideo lub portale społecznościowe. Mogą również pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google.

Czy warto tworzyć reklamy wideo? 

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Dlaczego? 

Po pierwsze, reklamy wideo są bardziej interaktywne niż tradycyjne formy reklamy, takie jak banery lub teksty. Pozwalają na lepsze zrozumienie produktów lub usług, co może przekonać potencjalnych klientów do dokonania zakupu.

Ważne jest również wybranie odpowiedniej formy reklamy. Google Ads oferuje różne rodzaje reklam wideo, takie jak In-Stream możliwa do pominięcia, In-Stream niemożliwa do pominięcia, In-feed, Bumper, Out-Stream. 

Każdy z tych typów reklam ma swoje cechy i korzyści, dlatego warto wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim celom reklamowym.

  1. Reklamy video In-Stream możliwe do pominięcia to dynamiczny format reklamy, który umożliwia promowanie materiałów wideo przed filmami na YouTube, podczas nich lub po nich, a także na różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google. 

Ten typ reklamy pojawia się przed innymi filmami, a widz ma możliwość jej pominięcia po upływie 5 sekund. Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia pozwalają osiągnąć określone cele kampanii, przy jednoczesnym zwiększaniu widoczności i zasięgu Twojej marki.   pominięcia reklamy po 5 sekundach. (do usunięcia)

  1. Reklamy video In-Stream niemożliwe do pominięcia to efektywne narzędzie marketingowe, które umożliwia promowanie materiałów wideo w strategii reklamowej. Są idealne dla firm chcących zapewnić, że widzowie obejrzą całą reklamę. Wykorzystując ten format, Twoje materiały wideo mogą być promowane przed filmami na YouTube, podczas nich lub po nich. 

Ten typ reklamy trwa maksymalnie 15 sekund i widzowie nie mają możliwości jej pominięcia, co gwarantuje, że Twoje przekaz marketingowy zostanie w pełni odbierany.

  1. Reklamy wideo In-Feed to innowacyjne narzędzie reklamowe, które pozwala promować materiały wideo w kontekście odkrywania nowych treści przez użytkowników. Są one wyświetlane obok filmów w YouTube, w wynikach wyszukiwania na YouTube, czy na stronie głównej YouTube na komórki. 

Ten format reklamy jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz skutecznie dotrzeć do użytkowników, którzy aktywnie poszukują nowych treści. Reklamy wideo In-Feed są szczególnie skuteczne, jeśli Twoim celem kampanii jest rozważanie zakupu produktu danej marki. Pozwalają one na skuteczne zwrócenie uwagi użytkowników na Twoją markę, co zwiększa prawdopodobieństwo, że rozważą oni zakup Twojego produktu

  1. Bumpery reklamowe to krótkie, sześciosekundowe reklamy, które stanowią idealne rozwiązanie, gdy chcesz dotrzeć do dużej liczby użytkowników z zapadającym w pamięć przekazem. 

Ten format reklamy nie może być pominięty przez widzów, co zapewnia, że Twój przekaz marketingowy zostanie w pełni odbierany. Dzięki krótkiemu, ale mocnemu przekazowi, te reklamy pomagają skutecznie zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki wśród szerokiej grupy odbiorców.

  1. Reklamy Out-Stream to efektywne narzędzie marketingowe skierowane na urządzenia mobilne, które pozwala poszerzyć zasięg Twoich reklam wideo i dotrzeć do większej liczby klientów. 

Reklamy Out-Stream są wyświetlane wyłącznie na urządzeniach mobilnych, a ich miejsce wyświetlania to strony i aplikacje należące do sieci partnerów wideo Google. Niewidoczne są na platformie YouTube. Co ciekawe koszt reklam Out-Stream jest naliczany według kosztu tysiąca widocznych wyświetleń (vCPM), co oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy ktoś obejrzy co najmniej 2 sekundy Twojej reklamy. Dzięki temu masz pewność, że Twój budżet reklamowy jest wykorzystywany efektywnie.


Warto również wspomnieć o kampaniach kierowanych do grup remarketingowych — czyli takie, które umożliwiają wyświetlenie reklam wideo użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili Twoją stronę internetową lub obejrzeli inne wideo na początkowym etapie lejka sprzedażowego. Dzięki temu możesz przypomnieć im o Twojej ofercie i zachęcić do powrotu na Twoją stronę.

Jak stworzyć skuteczną reklamę wideo w Google Ads? Reklama powinna być krótka i przyciągająca uwagę od samego początku, by zachęcić użytkowników do dalszego oglądania.

Reklama wideo w Google Ads może być skutecznym narzędziem marketingowym dla firm, które chcą dotrzeć do swojej grupy docelowej w sposób kreatywny i interaktywny. Oto kilka powodów, dla których warto tworzyć reklamy wideo w Google Ads:

  1. Wysoka skuteczność — reklama wideo ma potencjał, aby zwrócić uwagę użytkownika i wzbudzić jego zainteresowanie. Wysoka jakość wideo i treści może przyciągnąć uwagę użytkownika i zwiększyć konwersję.

  2. Precyzyjne targetowanie — reklamy wideo w Google Ads mogą być skierowane do konkretnej grupy docelowej, co pozwala na precyzyjne targetowanie i zwiększenie skuteczności reklamy.

  3. Analiza skuteczności — Google Ads oferuje narzędzia do analizy skuteczności reklamy wideo, takie jak wskaźniki klikalności, czas trwania reklamy oraz wskaźniki konwersji. Dzięki tym narzędziom można optymalizować kampanię reklamową i zwiększać jej skuteczność.

  4. Dostępność — reklamy wideo w Google Ads są dostępne dla firm o różnych budżetach. Firmy mogą dostosować swoje wydatki reklamowe do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

  5. Popularność platformy — YouTube to jedna z największych platform wideo na świecie, która przyciąga codziennie miliony użytkowników. Reklamy wideo na YouTube mogą zwiększyć zasięg firmy i wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów.

Z naszego doświadczenia wynika, że reklama wideo w Google Ads jest bardzo skutecznym sposobem dotarcia do potencjalnych klientów.  

Reklamy te są bardziej interaktywne niż tradycyjne formy reklamy, mają potencjał do osiągnięcia większego zasięgu i mogą zwiększyć świadomość marki. 

Aby stworzyć skuteczną reklamę wideo, należy zadbać o jej jakość i estetykę, wybrać odpowiedni rodzaj reklamy i dopasować ją do swoich celów reklamowych. Z tego powodu warto rozważyć wdrożenie kampanii reklamowej wideo, szczególnie jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż swoich produktów lub usług.

autor: Krzysztof Kusaczuk