Wzrost konwersji i sprzedaży w WNM Group | Case study

WNM Group to firma, która powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach, którzy szukają odpowiednich mebli oraz akcesoriów dla siebie i swoich pociech. Temat dzieci nie jest im obcy, ponieważ właściciele sami są rodzicami! Dlatego doskonale rozumieją potrzeby obu stron oraz starają się im sprostać.

Firma działa na rynkach europejskich od kilku lat i ciągle rozwija swój asortyment, wdrażając coraz to lepsze pomysły! Wszystkie łóżka produkowane są z najwyższym poszanowaniem środowiska naturalnego. Drewno użyte do produkcji posiada odpowiednie certyfikaty FSC (FSC to certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym, m.in. meblom. Dzięki temu mamy pewność, że łóżka, które kupujemy zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł), a używane przez WNM Group farby służące do zabezpieczenia drewna są farbami wodnymi, ekologicznymi, w pełni bezpiecznymi dla rodziców i ich pociech.

Naszym celem było

Przed nawiązaniem współpracy klient nie posiadał konta reklamowego na Facebooku, jak również stron firmowych. Firma WNM Group podpisując z nami umowę poprosiła digitalk o wprowadzenie jej na Facebooka. Krótko mówiąc, zaczynaliśmy budowę stron firmowych i historii reklamowej na Facebooku od zera. 

Oczekiwano od nas zbudowania marki WNM Group na Facebooku oraz zwiększenia sprzedaży łóżeczek dziecięcych, dzięki kampaniom reklamowym.

Wykonane działania

W 2018 roku, przez pierwsze 3 miesiące trwania współpracy wykonaliśmy ogrom pracy związany z przygotowaniem stron firmowych, a także kampanii reklamowych WNM Group dla czterech krajów: Polski, Włoch, Niemiec oraz Francji. 

Ponieważ zaczynaliśmy budowę społeczności wokół marki, na kampanię mieliśmy przeznaczony niewielki budżet: ok. 1500zł na kraj. Podzieliliśmy go między kampanie na aktywność pod postami, ruch na stronę i zwiększenie liczby obserwujących na poszczególnych stronach firmowych.

Po 8 miesiącach współpracy liczba zakupów, jaką “dowoziły” kampanie na Facebooku zaczęły spełniać oczekiwania klienta. Wtedy przyszedł czas na skalowanie biznesu.

Od 2019 roku regularnie zwiększamy ilość pieniędzy przeznaczonych na kampanie na Facebooku przy jednoczesnym zwiększaniu ROAS (zwrot wydatków na reklamy).

Jak widać w załączonej tabelce, liczba zakupów systematycznie wzrasta i dzięki długofalowej współpracy i zaufaniu dla digitalk, cała firma rośnie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość zakupów i porównamy Q2 2019 do Q1 2019 to widzimy trzykrotny wzrost kwartał do kwartału.

Na potwierdzenie prezentujemy wyniki z listopada 2020 z Business Managera.

Efekty

W Q1 2020 wygenerowaliśmy tyle zakupów co przez cały 2019 rok.

 

W Q3 2020 w porównaniu do Q2 2020 zwiększyliśmy budżet o 19%, a wartość sprzedanych produktów zwiększyła się blisko dwukrotnie.

 

Przez cały okres współpracy liczba zakupów zwiększyła się 95 razy, a wartość konwersji (wartość zakupów) blisko 120 razy. 

 

Co dalej?

Na tym nie poprzestajemy! W chwili obecnej prowadzimy kampanie dla 8 krajów Europy i chcemy rozszerzać ofertę na kolejne rynki. Dodatkowo planujemy kolejne zwiększenia budżetów na kampanie Facebookowe przy jednoczesnym utrzymaniu/zmniejszeniu średniego kosztu zakupu.

Porozmawiajmy, co możemy zrobić dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nami na kontakt@digitalk.pl